Margonin Sport

Sport i rekreacja
w gminie Margonin

Margonin Sport - informacje o obiekcie

Aktualnie w Gminie Margonin znajduje się pięć boisk wielofunkcyjnych w miejscowościach: Próchnowo, Radwanki, Adolfowo, Kowalewo i Zbyszewice. W przyszłości planowana jest budowa boisk w kolejnych miejscowościach.

Boisko w Próchnowie jest wzorowane na wielofunkcyjnym Orliku, ale zamiast poliuretanu ma specjalną nawierzchnię, która nie dość, że jest trwalsza to zimą łatwo może się zamienić w bezpieczne lodowisko. Oddane do użytku w 2013 roku, cieszy się dużą atrakcyjnością wśród dzieci i młodzieży bez względu na porę roku.

Boisko o podobnym rodzaju nawierzchni znajduje się przy Szkole Podstawowej w Radwankach. Zostało ono oddane do użytku rok później, tj. w 2014 r., właścicielem i zarządcą boiska jest Stowarzyszenie Nowoczesne Radwanki.

Kolejną inwestycją jest boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z trawy syntetycznej, które znajduje się w miejscowości Adolfowo. Boisko przeznaczone jest przede wszystkim do gry w piłkę nożną, rugby i football amerykański. Obiekt został oddany do użytku w czerwcu 2016 r.

Następne boisko powstało w Zbyszewicach. Posiada wytrzymałą i nie wymagającą drogiej konserwacji powierzchnię z polipropylenu. Boisko zostało oddane do użytku w lipcu 2017 r.

Najnowszą inwestycją jest boisko wielofunkcyjne w Kowalewie z wytrzymałą nawierzchnią z poliuretanu. Obiekt został oddany do użytku we wrześniu 2017 r.

Kolejnym planowanym obiektem jest boisko wielofunkcyjne w Lipinach.