Margonin Sport

Sport i rekreacja
w gminie Margonin

Margonin Sport - informacje o obiekcie

Kompleks zjeżdżalni wodnych wraz z placem zabaw dla dzieci powstał w obrębie plaży miejskiej w Margoninie w 2013 roku. Przedsięwzięcie znajduje się w pobliżu obiektów restauracyjno-noclegowych oraz elektrycznego wyciągu nart wodnych co sprawia, że obiekt doskonale wpisuje się w szereg działań mających na celu rozbudowę infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej. Z parku wodnego mogą korzystać zarówno mieszkańcy jak i turyści odwiedzający gminę. Długość poszczególnych rynien dopasowana jest do stopnia trudności i uzyskanych wrażeń co sprawia, że korzystanie z niej jest bezpieczne zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Rodzaje zdjeżdżalni

Dla wszystkich:

  • Rodzinna (czerwona) - dł. 21,5 m
  • Anakonda (niebieska) - dł. 80 m

Od 8 lat lub 1,2m wzrostu:

  • Pontonowa (różowa) - dł. 103,75 m

Od 10 lat:

  • Kamikaze (żółta) - dł 27,5 m

Od 15 lat:

  • Turbo (pomarańczowa) - dł. 62,25 m

Plac zabaw dla dzieci o głębokości 0,30 - 0,45 m.

Godziny otwarcia zjeżdżalni wodnych i plaży

W sezonie letnim codziennie od godz. 10:00 do 18:00 otwarty jest kompleks zjeżdżalni wodnych. Również w tych samych godzinach na plaży obecni są wykwalifikowani ratownicy, którzy dbają o porządek i bezpieczeństwo na kąpielisku.

Badania wody na kąpielisku w trakcie sezonu wykonywane są co 2 tygodnie. Gmina Margonin jako jedna z nielicznych oprócz wymaganych przez Państwową Inspekcję Sanitarną podstawowych badań wody przeprowadza również dodatkowe, niewymagane przepisami badania.

Rodzaje zjeżdżalni wodnych w Margoninie

Galeria zdjęć plaży i zjeżdżalni